Del | Tilbake | Skriv ut | Tips en venn

Fjellfilmfestivalen flytter til Gjendesheim

Fjellfilmfestivalen 2010, foto Juel Victor LøkstadEtter ti flotte år med festival i Hurrungane i  Vest-Jotunheimen søker Fjellfilmfestivalen i 2012 mot nye fjellområder for å videreutvikle festivalen og servere festivaldeltagerne nye opplevelser og nye fjelltopper å bestige. 

Det gleder oss stort å presentere rammene for Fjellfilmfestivalen 2012;

Du våkner på festivalcampen til suset fra elva Sjoa der den er på vei vestover ut av det langstrakte, isgrønne Gjende. Ut av teltåpningen har du utsikt ut over Gjendehøe og de majestetiske Gjendealpene i sørøst, på en teltplass godt skjermet av Veslfjellets flanker, som er gjort kjent av den svært populære og spektakulære Besseggen. Du befinner deg i et område som anses som arnestedet for friluftsliv, jakt og fiske. Du befinner deg i en nasjonalpark som ble opprettet i 1980  og som har et distinkt historisk sus.

Vi skal til Jotunheimen Nasjonalpark og Gjendesheim!

Fjellfilmfestivalen er veldig stolte av å kunne ønske dere velkommen til Fjellfilmfestivalen 2012 på Gjendesheim Turisthytte sammen med vertskapet Marius Haugaløkken og Anne Taagvold. Vi har fokusert på å finne en lokasjon som på sikt kan ta imot flere festivalgjester, hvor vi kan inkludere flere aktiviteter i programmet og der festivalområdet blir mer helhetlig og samlet. Alt dette og mer har vi funnet hos Gjendesheim Turisthytte.

Programmet er som alltid spekket med film og foredrag fra grensesprengende og ekstreme ekspedisjoner, du vil se bilder, filmklipp og høre historier fra folk som har vært på store og små eventyr både i Norge og resten av verden.

En av grunnene til at vi flytter på oss er for å kunne vise festivaldeltagerne alle turperlene i Øst-Jotunheimen. Du vil få muligheten til å gå kjente og ukjente toppturer i de storslåtte Gjendealpene sammen med våre lokalkjente og dyktige guider, klatre den historiske snarveien Jostigen, gå bretur på Memurubrean, bestige smale og alpine Knutshøe, bli med passasjerbåtene Gjendine eller Gjende på båttur inn til Gjendebu og Memurubu og rusle tilbake langs Gjende på den romantiske Blomsterstigen, eller du kan gå over Besseggen og komme tilbake til nystekte vafler på terrassen hos Gjendesheim. Eller kanskje du vil være med på en duathlon sykkel- og gåtur til Glittertinden?

I tillegg kan du være med på nye aktiviteter som stisykling, rafting, elvekajakk, prøve fiskelykken i et av Norges beste vassdrag, og mye mer. Det blir selvfølgelig gjentagelse av suksessen dunjakkedisko, med Norges kuleste DJ’er og hæla-i-taket-garanti. 

Nyinnsatte festivalsjef Marte Strand er klar for å ta imot festivaldeltagerne:  ”Vi gleder oss til å skape en festival med aktiviteter på hvert hjørne, slik at du som festivaldeltager kan nyte frihelgen din i fulle drag sammen med oss. Enten du velger å sette opp teltet ditt på en av festivalcampene og lager all maten din på et stormkjøkken eller om du kjøper festivalpakka som inkluderer full kost og losji på Gjendesheim – vi er helt sikre på at dette blir en festivalhelg du ikke vil gå glipp av. Vi sees på Gjendesheim!”

Fjellfilmfestivalen 2012 går av stabelen i uke 37, den 14.-16.september.

Billettene blir lagt ut for salg på www.eksponert.no i begynnelsen av juni. Følg med på fjellfilm.no for program, påmelding til  Bergans amatørfilmkonkurranse og mye mer.

Velkommen til Fjellfilmfestivalen 2012 på Gjendesheim!

Rolig sommerdag ved Gjendesheim. Foto: Kari Merete Horne