Bårdshaug Herregård
Vis i kart
Opprinnelig var den majestetiske herregården hjemmet til gründeren og verdensmannen Christian Thams – arkitekt, minister, godseier og generalkonsul.
Dagens Bårdshaug består av herregården, flere sjarmerende bygg fra omkring 1890- årene og moderne hotellbygg fra 1980 (renovert 2003). Hotellet er omgitt av et stort grøntanlegg og har privat parkering.Etter en slitsom dag kan man slappe av i en av salongene i hotellets lobby, eller i Jaktbaren som er smykket med trofeer, våpen og fotografier fra Chr. Thams mange reiser i Afrika.
Bårdshaug Herregård er en del av De Historiske hotel- & spisesteder og tilbyr DNT-medlemmer 10% rabatt på overnatting. Merk at du må bestille overnatting her på DNTs nettsider for å få rabatt.
Bestill overnatting
Aktiviteter/opplevelser:Laksefiske i Orkla,eksklusivt vald,dagstur til Trondheim, Thamshavnbanen (verdens eldste elektriske jernbane),Orkla Industrimuseum,gode aktivitvetstilbud m/forslag av variabel lengde.
Andre opplysninger:Kurs-og konferanseavdeling. Grupper, bryllup og selskap.
Nybygg: Alle gjesterom, restaurant og spisesal restaurert i 2003.
Åpningstid:Helårsdrift. Stengt i julen, nyttårshelgen og påsken
Åpningstider og betjeningsgrad
| Fra |
Til |
Betjeningsgrad |
Nøkkeltype |
Kommentar |
| Åpen hele året |
Betjent |
|
Stengt i julen, nyttårshelgen og påsken |
Ruter tilknyttet hytta
Sommer
-
Vinter
Det er ingen sommerruter tilknyttet denne hytta.
Turforslag
Sommer
-
Vinter
Det er ingen sommerturforslag tilknyttet denne hytta.
|